Antikondenzační fólie DRIPSTOP

Antikondenzační fólie DRIPSTOP je vyrobená z velkého množství mezi sebou propojených PES vláken. Mezi těmito vlákny existují malé komůrky. Jejich účelem je uchovávat kondenzát do doby, než se po venkovním oteplení opět nevypaří zpět do místnosti
 
 
  
drip_stop
Antikondenzační fólie DRIPSTOP je vyrobena z nespočetného množství mezi sebou propojených PES vláken. Mezi těmito vlákny existují malé komůrky, jejich účelem je uchovávat kondenzát do té doby, dokud se po vnějším oteplení opět nevypaří zpět do místnosti (cca 500 g / m2 za 6 hodin).
 
 
 
 
Aby celý cyklus správně fungoval, potřebuje se fólie během dne vysušit. Proto je v budově třeba zajistit přiměřené odvětrání.
 
spravne_odvetranienespravne_odvetranieAdhezi DRIPSTOPU k trapézového plechu zajišťuje speciální voděodolné lepidlo, jeho struktura a vlastnosti nepodléhají vlivem stáří.
 
VÝHODY:
  • Nikdy více žádné kapání z otevřené střechy do krytého prostoru
  • Trvanlivost - DRIPSTOP je odolný vůči trhání a oděru a ani se nezničí jako běžná izolace
  • Snadno se čistí, buď vodou z hadice nebo mytím pod tlakem
  • Hořlavost A2 - s1, d0 (EN 13501/1)
  • Odolnost vůči bakteriím
  • Zlepšení akustiky budov (zmenší se ozvěna)
  • Redukce hluku při dešti: -3dB
  • Absorbce vody: 700-900 g / m3
CHEMICKÁ ODOLNOST:
DRIPSTOP - je odolný vůči většině chemických látek, které se běžně dostávají do kontaktu s materiálem - neměl by však přijít do kontaktu s žádným rozpouštědlem, tukem, olejem a pod.
 
JAK PŘEDEJÍT vzlínavosti
Abychom předešli vzniku kapilarty, je důležité nedávat DRIPSTOP tam, kde se plechy navzájem překrývají.
V podélných spojích se tento problém řeší tak, že šířka antikondenzační fólie je o několik centimetrů užší než samotný plech.
Nicméně, větší pozornost je třeba věnovat místům, kde se plechy překrývají a kde voda odtéká ze střechy do okapu.
V případě příčného překrývání by se mělo upravit posledních 5-10 cm fólie av případě přesahu nad okapem stačí upravit přibližně 5 cm.
vzlinavost_02

vzlinavost_01

vzlinavost_03


montaz_dripstop

MONTÁŽ
 
Montáž trapézových plechů
s antikondenzační
fólií může dělat pouze klempíř,
který je vyškolen a zná
všechny postupy a úpravy plechů
pro umístěním na stavbu
POUŽITÍ
Antikondenzační fólie DRIPSTOP se aplikuje na vnitřní stranu trapézových plechů a jejím účelem je zabránit odkapávání kondenzátu do vnitřních prostor budovy. Používá se zejména v nezateplených skladech, kde se na vnitřní straně trapézového plechu z důvodu změn venkovních teplot tvoří kondenzát. Ten pak odkapává dolů a může poškodit uskladněné zboží. Dále je tato úprava často používaná v zemědělských objektech, kde z důvodu vysoké koncentrace vlhkosti z ustájených zvířat vzniká na stropě i na zateplené střeše velká kondenzace. Používá se všude, kde by odkapávání kondenzátu ze stropu způsobilo problém. 
 
UPOZORNĚNÍ!
Spoj má trvalý charakter. Materiál DRIPSTOP nelze odstraňovat a znovu lepit.
Pokud je DRIPSTOP používán ve stájích nebo stodolách, doporučujeme ho umýt alespoň jednou ročně protiplísňovým prostředkem. Při montáži krytiny musíte odstranit jev kapilárního vzlínání.

dripstop_realizacia